Zarabiaj na Allegro

czwartek, 3 października 2013

Jak dbać o pędzle do makijażu?

W jaki sposób dbać o profesjonalne pędzle.

Zakup profesjonalnych pędzli, to często dla nas duża inwestycja. Jeśli wydamy zaoszczędzone pieniądze na pędzle, to chcemy by nam służyły przez długi czas. Dlatego też musimy o nie dbać. Ale jak??
Jeżeli mówimy o dbaniu o nasze pędzle muszę poruszyć dwie ważne kwestie. 


1. Przechowywanie. 


Podczas przechowywania pędzle do makijażu należy pamiętać o tym, że zniekształcone włosie będzie źle pracować na twarzy, dlatego ważne jest, by pędzle nie były wciśnięte do kosmetyczki. Dobrym pomysłem na przechowywanie naszych pędzli jest zwykła szklanka tudzież inny pojemnik, do którego włożymy pędzle włosiem do góry. Wtedy mamy pewność, że włosie oddycha i nie będzie zniekształcone. Natomiast jeżeli przewozimy pędzle, możemy wyposażyć się w specjalny futerał do lub też domowym sposobem zawinąć pędzle w ręcznik papierowy, złączyć wszystkie gumka recepturką i włożyć do osobnej kosmetyczki pamiętając że kosmetyczka nie może być za mała, bo pędzle się pogniotą. 


2.Czyszczenie pędzli. 


Pędzle można czyścić na dwa sposoby:

a) woda+mydło lub szampon. Ten sposób możemy stosować raz w tygodniu. W tym czyszczeniu bardzo dobrze sprawdza się szare mydło lub szampon dla dzieci (kosmetyki te można kupić w każdej drogerii).  Moczymy włosie pędzla pod wodą z kranu. Nakładamy szampon na dłoń ( wielkość orzecha). Przy użyciu szamponu lub mydła znajdującego się na dłoni czyścimy pędzle ruchami „malującymi” ( są to ruchy w tą i spowrotem) , a następnie płuczemy pod woda pędzel. Czynność tą powtarzamy do momentu uzyskania czystej wody przy płukaniu. Wtedy mamy pewność, że pędzel jest całkowicie czysty. Delikatnie osuszamy pędzel ręcznikiem i odkładamy do wyschnięcia. Pamiętaj, że dobre akcesoria kosmetyczne są podstawa dobrego i profesjonalnego makijażu.
 

b) płyn do dezynfekcji. Ten sposób możemy stosować po każdym użyciu pędzli. Do miseczki nalewamy płyn do dezynfekcji. Moczymy w nim pędzel, następnie wycieramy brud w ręcznik (ruchy „malujące”). Czynności te wykonujemy tak długo, aż pędzel będzie czysty. Delikatnie osuszamy pędzel ręcznikiem i również odkładamy do wyschnięcia.
 

Przy dbaniu o pędzle (myciu ich) najważniejsze jest, by skuwka (część pędzla, która przytrzymuje włosie) nie została zamoczona ( dotyczy to obu sposobów mycia), gdyż drewniana rączka może się odkleić, drewno może również zacząć pękać. Pędzle suszymy w pozycji płaskiej na ręczniku papierowym lub frotte.
Pragnę również nadmienić, że odpowiednie aplikowanie kosmetyków kolorowych, nie tylko przedłuża trwałości makijażu ale również pozwala naszym pędzlom na długotrwałą dobrą jakość. Nie wciskajmy włosia pędzla w produkty, nakładajmy te produkty delikatnie jakbyśmy nabierały farbę aby namalować obraz. Pędzle odwdzięczą się nam podwójnie po pierwsze pięknym doskonałym makijażem a po drugie rewelacyjna jakością przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka