Zarabiaj na Allegro

środa, 2 października 2013

Czym charakteryzuje się cera tłusta i jak ją rozpoznać?

Cera tłusta zazwyczaj dotyczy kobiet jak i mężczyzn w młodym wieku, zazwyczaj jest to po 12 roku życia ale zdarzają się przypadki, że taki rodzaj cery towarzyszy nam nawet w dorosłym życiu.

Osoby mające cerę tłustą w zasadzie powinny cieszyć się z takiego typu cery, ponieważ skóra wtedy wolniej się starzeje, nie jest wrażliwa i jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych niż np. cera sucha.

Niestety posiadacze cery tłustej mają z nią też wiele problemów gdyż jest ona wynikiem nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Cera ta charakteryzuje się rozszerzonymi porami najczęściej w obrębie nosa, policzków i brody. Na skórze tworzą się zaskórniki, grudki a nawet wykwity ropne.

Problemy z nadmierną pracą gruczołów łojowych nie dotyczą jedynie twarzy, skóra tłusta często dotyczy również obrębu, gdzie jest największe skupisko gruczołów łojowych czyli może występować i bardzo często występuje również na plecach, dekolcie a nawet na ramionach.

Skóra jest gruba, mniej ukrwiona i charakteryzuje się skłonnością do dużego połysku, inaczej mówiąc świeceniem się skóry. Świecenie się skóry tłustej może dotyczyć całej twarzy lub tzw. "strefy T”, którą jest czoło, nos i broda.

Skóra tłusta jest bardziej odporna na działania czynników zewnętrznych ale jednocześnie łatwiej ulega zakażeniom bakteryjnym.

Pomimo, że skóra tłusta uważana jest za mało estetyczną i zadbaną, wbrew pozorom zachowuje ona dłużej młodość i elastyczność. Skóra tłusta bardzo rzadko posiada rozszerzone naczynka, jeśli już taki proces ma miejsce to występują jedynie w obrębie skrzydełek nosa.

Jak pielęgnować cerę tłustą?

Najważniejszym czynnikiem w pielęgnacji cery tłustej jest dobór odpowiednich preparatów kosmetycznych dopasowany do pielęgnacji cery tłustej.

Niewątpliwie największym problemem jest znalezienie odpowiednich produktów a także nie stosowanie produktów, które zamiast pomóc nam zaszkodzą.

Najczęstszym błędem popełniamy przez osoby posiadające cerę tłustą jest używanie produktów nadmiernie wysuszających i odtłuszczających oraz z dużą zawartością alkoholu w składzie.

Im więcej odtłuszczamy skórę tłustą, tym więcej ona produkuje łoju, dzieje się tak ponieważ nasza skóra traktowana produktami nadmiernie odtłuszczającymi odbiera sygnał, że jest niedostatecznie natłuszczona i produkuje więcej tzw. sebum. Dlatego często po tak silnych kosmetykach stan naszej skóry tłustej pogarsza się zamiast poprawić.

Skórze tłustej wbrew panującym opiniom NIE służy wystawienie jej na działanie promieni UV, czyli nadmierne opalanie na słońcu lub opalanie w solarium.

Nie wskazane jest także stosowanie produktów kosmetycznych o zbyt bogatym składzie, gdzie zawartość fazy tłuszczowej wynosi ponad 30%. Dlatego jeśli chcesz kupić podkład do twarzy kupuj ten najlepszy do cery tłustej czyli podkład revlon colorstay. Ten podkład idealnie zmatuje i zostawi Twoją twarz gładkę i matowa przez cały dzień


Skórę tłustą należy dokładnie oczyszczać i pielęgnować. Pielęgnacja cery tłustej musi łączyć w sobie zadanie lecznicze a także pielęgnacyjne. Skórę tłustą najpierw powinno się oczyścić mleczkiem do demakijażu lub płynem micelarnym. Wskazane jest również dodatkowo mycia twarzy żelem, który ma lekko kwaśny odczyn lub neutralny. Można stosować mydła lecznicze ale nie mogą one być kuracją stałą, jedynie tymczasową. Zalecane jest tonizowanie twarzy po jej kontakcie z wodą, by PH skóry powróciło do naturalnego odczynu. Tonizacja twarzy ma za zadanie również oczyścić dogłębnie resztki zanieczyszczeń, odświeżyć skórę a także zadziałać przeciwzapalnie.

W przypadku toniku, może on zawierać w swoim składzie alkohol, ale jego zawartość nie powinna przekraczać 10%.

Wykończeniem pielęgnacji cery tłustej jest używanie kremów, które nie mogą być zbyt tłuste. Kremy do cery tłustej są lekkie, nie zatykają porów ale równocześnie nawilżają i dostarczają wartości odżywczych w mniejszej dawce.

Idealnym dopełnieniem pielęgnacji cery tłustej jest 1 – 2 razy w tygodniu wykonanie peelingu oraz nałożenie maseczki ziołowej lub z glinką.

Składniki, które wchodzą w skład pielęgnacji cery tłustej to: cynk, miedź i siarka.

Cera tłusta wymaga od nas sporej wiedzy, zaangażowania i specjalnej pielęgnacji."

                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka