Zarabiaj na Allegro

poniedziałek, 30 września 2013

Co zrobić, aby lakier do paznokci szybciej wysychał?

Nie od dzisiaj wiadomo, że żadna z nas nie lubi długo schnących lakiery do paznokci. Zazwyczaj brakuje nam do tego cierpliwości a lakier nieestetycznie się klei. Niekiedy nie warto ufać reklamom, gdyż czasami okazuje się, że lakier , który tak an prawdę miał być szybkoschnący, taki nie jest. Ale wiadomo my-kobiety musimy sobie jakoś radzić i stworzyłyśmy wiele patentów rozwiązujących ten problem. Mamy do wyboru kilka metod przyspieszających wysychanie lakieru do paznokci. Pierwszy jest oczywiście zakup specjalnego wysuszacz do lakieru w postaci sprayu czy też lakieru lub kropli. Po zastosowaniu takiego preparatu lakier wyschnie w przeciągu kolejnych 30 sekund. 

Kolejnym sposobem jest tradycyjnie suszenie paznokci suszarką do włosów. Jest to jednak bardziej skomplikowane i niestety,ale lakier szybciej odpryskuje. Można też skusić sie na zakup poręcznej suszarki do paznokci. Nie zawiera wiele miejsca a jest zdecydowanie bardziej praktyczna niz tradycyjna suszarka do włosów. 


Kolejnym sposobem jest włożenie dłoni pod strumień zimnej wody. Lakier od razu zasycha w błyskawicznym tempie, jednak bardzo szybko odpryskuje.
Najczęściej praktykowane jest jednak dmuchanie na paznokcie lub wymachiwanie rękami. Część kobiet uważa, że dmuchanie na świeży lakier jest mało higieniczne. Serio? Przecież nie dmucha na nie obca osoba tylko ty sama, więc co w tym niehigienicznego:) Sposób jest sprawdzony i bardzo ekonomiczny. Dobre efekty daje też potraktowanie płytki paznokciowej jakąś oliwką


Warto też zastosować się do zasady, że jeśli pierwsza nałożona warstwa dobrze wyschnie to i z drugą będzie to samo. Gdy zbyt szybko zaaplikujemy drugą warstewkę lakier stanie sie bardziej gęsty i będzie problem z jego wyschnięciem. 


Słyszałam też o tym, ze gdy chcemy, aby nasz lakier szybciej wyschnął musimy włożyć ręce na kilka minut do zamrażarki:) Nie wiem na ile to działa i czy w ogóle działa, bo nie testowałam, ale nie chciałabym mieć później lodowatych wręcz dłoni. Brrr....


Ostatnim, ale kosztownym sposobem jest zakup lampy UV. Przypadnie do gustu nie tylko osobie, która nie tylko maluje paznokcie lakierem hybrydowym, ale także klasycznym. Trzymając dłoń pod lampą przez 30 sekund lakier bardzo szybko wyschnie i będzie bardziej trwały.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka