Zarabiaj na Allegro

sobota, 26 października 2013

Jak malować rzęsy?Tusze do rzęs jest niezbędny dla tych z was, które chcą podkreślić swoje oczy. Każda kobieta używa tuszu-maskary na co dzień.

W tym poradniku przedstawię wam wskazówki, które pomogą uzyskać fantastyczny wygląd rzęs i oczu.

Tuszować rzęsy możemy w różny sposób:

-przy otwartych oczach

-przy powiekach przymrużonych

-a nawet przy powiekach zamkniętych.

Pierwszą technikę, którą wam przedstawię wybierają panie najczęściej. Sposób ten jest najbardziej popularny i najszybszy. Przy otwartych oczach można w prosty sposób wykonać makijaż rzęs, gdyż bardzo dokładnie widzimy jak nakładamy produkt na rzęsy.

1. Na początku podkręcamy rzęsy zalotką. Taka czynność sprawia, że oczy stają się bardziej „otwarte” i uzyskujemy efekt lalki. Rzęsy podkręcamy zalotką trzy razy. Następnie należy wybrać tusz-maskarę dopasowaną do waszych potrzeb i do tego jaki efekt chcecie uzyskać.Jeśli chcecie, by wasze rzęsy były bardziej gęste, dłuższe, wyraziste i podkręcone. Kiedy nakładacie tusz, nie skupiajcie się tylko na malowaniu od nasady aż po końce rzęs. Podzielcie linię rzęs na trzy części: wewnętrzną, środkową i zewnętrzną. W części wewnętrznej nakładajcie tusz w kierunku nosa, w środkowej do góry, a w zewnętrznej w kierunku ucha (na zewnątrz twarzy). Takie wykonanie makijażu rzęs spowoduje, że stworzycie efekt wachlarzu dla waszych oczu. Ostatnim krokiem w makijażu rzęs jest tuszowanie rzęs na powiece dolnej. 

Tusz na dolne rzęsy nakładamy po tym jak nałożymy go na górne rzęsy.

2. Sposób drugi, tak naprawdę jest bardzo zbliżony do techniki pierwszej. Jedyna różnica to skierowanie wzroku na wprost. Powieki są wpół otwarte dlatego też rzęsy nie dotykają powieki górnej podczas malowania.Pamiętaj żeby kupować dobra maskara do rzęs wtedy 

3. Ostatnia technika jest nieco trudniejsza, gdyż malując rzęsy jedna powieka jest zamknięta. Widoczność jest ograniczona tylko do jednego oka. Przed nałożeniem produktu na rzęsy, należy podłożyć płatek kosmetyczny pod dolne rzęsy. Zapobiegnie to ubrudzeniu skóry pod okiem. Zatem podkładamy płatek kosmetyczny pod oko (można go zastąpić fragmentem chusteczki higienicznej). Zamykamy oko, a następnie można przechodzić do makijażu rzęs maskarą. I w tym momencie nasuwa się pytanie:

W jaki sposób pomalować rzęsy, skoro oko jest zamknięte? Otóż odpowiedź jest prosta: Malujemy rzęsy z góry a nie od dołu jak to miało miejsce w pozostałych dwóch metodach malowania rzęs.              

Zatem do dzieła! Powodzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka