Zarabiaj na Allegro

poniedziałek, 27 maja 2013

Skuteczna depilacja - porady

W dzisiejszych czasach depilacja ciała to coś naturalnego. Większość kobiet łączy ją z higieną dnia codziennego i traktuje jako obowiązek. Jednak, mimo, że każda z nas chciałaby mieć piękne gładkie ciało, często w praktyce bardzo trudno jest to osiągnąć.

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku miękkiego pozwala pozbyć się włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu kolejne włoski odrastają cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Odnowienie cebulki włosa po takim zabiegu trwa od 2 – 5 tygodni. Regularne stosowanie tej metody depilacji sprawia, iż owłosienie staje się coraz mniej widoczne.

DEPILACJA to usuwanie nadmiernego owłosienia poprzez golenie, wosk do depilacji piła, specjalne kremy czy zastosowanie depilatorów elektrycznych. Efekt jest natychmiastowy, ale niestety po takich zabiegach włosy odrastają w wolniejszym (wosk) czy szybszym tempie (golenie).

Metod depilacji jest bardzo wiele, dlatego każdy ma szansę wybrać dla siebie tą najmniej kłopotliwą. Wszystko zależy od tego jak dużo czasu chcemy poświęcić na depilację, jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć oraz czy jesteśmy wrażliwi na ból (depilacja woskiem i depilacja depilatorem elektrycznym to dość bolesne zabiegi). Obecnie najdoskonalszym pod względem długotrwałości efektu i bezbolesności jest zastosowanie lasera, ale niestety metody te są wciąż drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Pamiętać trzeba, że należy unikać wyrywania włosów pęsetą, bo pobudza to ich wzrost. Natomiast wszelkie włosy wyrastające ze znamion na skórze czy brodawek najlepiej obcinać nożyczkami. Nie wolno ich wyrywać i nie wolno stosować na nie żadnych środków kosmetycznych, ponieważ ich podrażnienie może doprowadzić do rozwoju komórek nowotworowych.Pamiętaj u używaniu paski do depilacji przy depilacji woskiem

Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to jeden z najbardziej popularnych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym. Wiele kobiet próbuje także w domu wykonywać depilację - różnymi metodami i z różnym efektem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka