Zarabiaj na Allegro

czwartek, 14 marca 2013

Pilniki do paznokci - który dla Ciebie?Szklany, metalowy, papierowy a może na piance? Zastanówmy się, który z tych pilników  jest odpowiedni do twoich paznokci.

Pilnik jest niezbędnym elementem manicure, służy głównie do nadania kształtu paznokciom, wygładzeniu a jeśli to potrzebne odpowiedniemu skróceniu. W ofercie wielu firm znajdziemy rozmaite ziarnistości , kształty i kolory pilniki do paznokci piła a także materiały z jakich są wykonane i tu szkło, papier i metal.

Wiele osób nie wie co to jest grit?

GRIT - jest to grubość , moc, rozmiar, ziarnistość pilnika

Najczęściej poszukiwane grity to 80, 100, 180 i 240.

    80 – to powierzchnia ostrzejsza, gruboziarnista. Pilnik służy do zdzierania twardych i grubych powierzchni z paznokci np. akrylu albo żelu. Takim pilnikiem możesz również usuwać zrogowaciałą skórę na stopach.
    100 – to powierzchnia średnioziarnista. Pilnikiem skracasz tipsa, nadajesz mu kształt, piłujesz cieńszy materiał na paznokciach jak żel czy fiberglas. Możesz piłować nim twardsze paznokcie naturalne dłoni i stóp.
    180 – jest powierzchnią drobnoziarnistą. Takim pilnikiem możesz nadawać ostateczny kształt przedłużonym paznokciom, możesz spiłować próg tipsa albo przy uzupełnieniach paznokci akrylem albo żelem. Możesz nim również skrócić paznokcie naturalne.
    240 – to delikatna powierzchnia cierna. Możesz matować nią np. tipsa i piłować paznokcie naturalne.
    400 i powyżej – to bardzo delikatna powierzchnia. Takie pilniki (polerki) najczęściej stosowane są do naturalnej płytki paznokcia, do delikatnego zmatowania i polerowania. Znajdują zastosowanie również w ostatniej fazie polerowania akrylu.

Kształty pilników

Producenci oferują przeróżne kształty począwszy od prostych cienkich i szerokich po zaokrąglone na kształt banana, półksiężyca albo elipsy. Dzięki temu kształt pilnika możesz dobrać do swoich potrzeb.

    Kształt prosty – jest uniwersalnym typem pilnika. Możesz nim robić praktycznie wszystko. Najchętniej stosowany jest do nadawania kształtu i skracania paznokci.
    Zaokrąglone w kształcie banana – taki pilnik bardzo dobrze nadaje się na  przykład do prac przy skórkach co ma bezpośredni  wpływ na dokładność i szybkość wykonania usługi.
    Półksiężyce – mają jedną stronę prostą a drugą zaokrągloną. Pilniki te są połączeniem pilnika prostego i bananowego.
    Elipsa – to kształt symetrycznie zaokrąglony. W przeciwieństwie do pilników bananowych możesz go obracać na wszystkie strony wykorzystując całą powierzchnię cierną . Możesz skracać paznokcie, nadawać im kształt i swobodnie piłować przy skórkach. Jest bardzo wygodny.
    Blok – gąbczasta kostka papierowa do matowania i gładzenia drobnych nierówności. Przydatna w każdej technice przedłużania paznokci.


Rodzaje pilników:

Pilniki metalowe: szczególnie dobre dla osób o bardzo mocnych paznokciach lub dla osób mających założone tipsy. Poza tym są za silne i dla innych osób odradzamy je bo mogą tworzyć zadarcia na płytce i mogą niszczyć strukturę paznokcia, które później z bólem musimy naprawiać odżywkami do paznokci.

Pilniki papierowe: są idealne do skracania i formowania kształtu paznokciom. zalecane są dla wszystkich rodzajów paznokci.Są zdecydowanie delikatniejsze od pilników metalowych jednak dość szybko się zużywają ale za to rekompensują to cena pilnika.Niestety ich częste stosowanie może się też przyczynić do rozdwajania się płytki paznokcia

Pilniki szklane: to jedne z najdrobniej ziarnistych pilników.Zalecane do delikatniejszych paznokci gdzie wystarczy nam wygładzenie krawędzi paznokci i do delikatnego opiłowania . Dobrym plusem pilników szklanych jest to że zabezpieczą płytkę paznokcia przed pękaniem i rozdwajaniem. Rzadko zdarza się aby mogły spowodować uszkodzenie płytki. Można je stosować na zmianę z pilnikami papierowymi

Jak wiec widać powyżej pilnik do paznokci trzeba dobrać odpowiednio do swoich paznokci. Jednak najbardziej popularne są pilniki papierowe gdyż są najtańsze i dobrej marki nie zużywają się aż tak często.

1 komentarz:

  1. Pilniki proste są najlepszym rozwiązaniem na moje paznokcie :)

    Zdecydowanie pilników metalowych unikam, ponieważ strasznie niszczą paznokcie.

    OdpowiedzUsuń

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka