Zarabiaj na Allegro

wtorek, 12 marca 2013

Pielęgnacja stóp po ziemieWiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Na samą myśl o nowych sandałach i klapeczkach każdej kobiecie robi się gorąco i aż chce wyskoczyć na miasto. Pamiętaj zatem  o odpowiedniej pielęgnacja stóp aby Twoje stopy wyglądały schludnie i pieknie

Na sam początek pielęgnacji

Po zimie przede wszystkim należy pozbyć się suchego, twardego naskórka- czyli w skrócie zrobić piling stóp. Oczywiście jeśli masz ochotę wybierz się do profesjonalistki, która zrobi ci pełen pedicure, ale taki zabieg możesz sprawić sobie sama. Mocz stopy przez około 5 - 10 minut w ciepłej wodzie, do której możesz dodać odrobinę żelu pod prysznic albo mydła, mydło dobrze wpływa na rozmiękczanie naskórka. Potem specjalną szczotką do stóp lub pumeksem delikatnie ścieraj suchy naskórek. Dobrym sposobem na pozbycie się twardej skóry jest użycie odpowiedniego pilingu do pielęgnacji stóp. Na sam koniec wetrzyj w nie krem nawilżający.Polecam zaopatrzyć się w dobra tarkę do stop

Masaż

Twoim stopom należy się relaks. Zafunduj im masaż. Wieczorem, na przykład podczas oglądania telewizji, ugniataj mocno swoje stopy palcami . Dobrze wpływa to na całe Twoje ciało. Możesz również użyć specjalnej rękawiczki do masażu, a latem chodź boso po piasku.

Orzeźwienie

Do miski z wodą wrzuć kilka kostek lodu, które zmniejszą obrzęk stóp. Możesz również wlać dowody kilka kropli olejku miętowego. Twoje stopy będą świeże, pachnące i odprężone.

Obcinanie paznokci
Do ich obcinania najlepiej używać cążek lub małych nożyczek. Skracaj je w linii prostej, bez zaokrąglania. Powinny być równe z opuszkami palców. Zbyt mocne wycinanie paznokci po bokach powoduje ich wrastanie.  paznokcie wygładź pilnik do paznokci mineralnym lub papierowym.

4. Malowanie
Włóż między palce specjalne separatory z gąbki lub ruloniki z waty. Dzięki nim nie pobrudzisz lakierem sąsiadujących ze sobą palców. Jeśli zamierzasz użyć ciemnego lakieru, najpierw nanieś na paznokcie tzw. bazę. Ochroni ona płytkę przed zażółceniem. Potem pomaluj paznokcie emalią.

Gotowe jesteś gotowa aby wyskoczyć i cieszyć się wiosną 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka