Zarabiaj na Allegro

sobota, 12 lutego 2011

Zdrowa opalenizna poza sezonem - To możliwe!

Lato za pasem, a skóra z dnia na dzień traci złocisty odcień przypominający minione wakacje. Wiele z nas nie lubi bladej cery, ale to wcale nie oznacza, że musimy zimą korzystać z usług solarium. Istnieją  kosmetyki, dzięki którym uzyskamy delikatna opaleniznę bez szkody dla zdrowia i skóry.


Coraz częściej słyszymy o dużej szkodliwości opalania. O ile w słoneczny dzień ciężko odmówić sobie chwili wylegiwania się na słońcu, o tyle częste odwiedzanie solarium nie jest konieczne. Jednak nie tylko blada skóra może być zdrowa. Jeżeli lubisz jej złocisty odcień pozwól jej się opalić… bez udziału słońca!
Samoopalacz

Składnikiem, który nadaje skórze brązowy kolor jest DHA. Zanim zdecydujesz się na jego użycie, zrób dokładny peeling skóry oraz dokładnie ją wytrzyj – nie powstaną wtedy zacieki. Najlepiej wybierz kosmetyk, który ma kolor – będziesz widziała, gdzie już został nałożony. Oszczędną warstwą potraktuj kolana i łokcie – miejsca te charakteryzują się silniejszym rogowaceniem i lepiej chwytają opaleniznę z tubki. Po dokładnym nałożeniu i roztarciu samoopalacza koniecznie umyj ręce. Opalenizna pojawi się po ok. 1-2 godzinach, a żeby skóra nie bladła zbyt szybko, powtarzaj zabieg co kilka dni.
Balsam brązujący

Balsamy brązujące są słabszymi odpowiednikami samoopalaczy. Ich zasadniczym działaniem jest pielęgnacja skóry, zawierają jednak niewielką ilość DHA. Dzięki czemu dużo trudniej o zacieki, a opalenizna pojawia się wolniej i jest naturalniejsza. Mała ilość DHA powoduje, że balsamy mają przyjemny zapach, często zawierają również drobinki rozświetlające, które podkreślają delikatny efekt opalenizny. Mamy do wyboru również balsamy ujędrniające bądź mocno nawilżające, które również delikatnie brązowią skórę. Można je stosować codziennie w zastępstwie ulubionego balsamu, a lato będzie trwało dalej… chociaż na skórze.

Lato możesz zatrzymać nie wychodząc z domu, w zaciszu własnej łazienki i to nie szkodząc skórze! Warto jednak podkreślić, że blada skóra również wraca do łask i może tej zimy zdecydujemy się na bycie Królewną Śnieżką?

Autor: Kamila Miś

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka