Zarabiaj na Allegro

czwartek, 6 lutego 2014

Rodzaje podkładów to warto wiedzieć

Rodzaje podkładów

 Wiele kobiet uważa, że podkład jest podstawą perfekcyjnego makijażu. Moim zdaniem mają rację, jeśli tylko mamy cos do zakrycia, czyli m.in. popękane naczynka, niedoskonałości, przebarwienia , nierówności. Nie warto męczyć skóry zdrowej o jednolitym kolorze, ale gdy tylko stwierdzimy, że potrzebujemy udoskonalenia sięgnijmy po odpowiedni podkład.

 Na rynku mamy wiele podkładów i każda z nas wybierze odpowiedni dla siebie.

  Podkład w płynie

Jest to najbardziej powszechny rodzaj tego kosmetyku. Najczęściej ma lekką konsystencję, która nadaje się do delikatnego makijażu. Są też podkłady cięższe, ale za to lepiej kryjące, choćby Revlon Colorstay

Aplikujemy go w zależności od upodobań: pędzlem , palcami lub gąbeczką.

  Podkład w sztyfcie

Ma ciężką, zwartą konsystencję . Najlepiej używać go tylko na wielkie wyjścia, gdyż jest bardzo kryjący. Świetnie sprawdza się stosowany miejscowo w zastępstwie korektora do maskowania krostek, zaczerwienień czy cieni pod oczami. Najlepszą formą aplikacji są po prostu palce lub pędzel języczkowy.



    Podkład w kremie

Tak jak i podkład w sztyfcie ma dobre krycie.



    Podkład w kamieniu

Ma duże właściwości kryjące. Najlepiej sprawdzi się aplikowany na mokro. Załączoną do puderniczki gąbeczkę moczymy w wodzie i dokładnie odciskamy. Nabieramy puder i ruchami stemplującymi wklepujemy w twarz. Max Factor Creme Puff Tego typu podkład lubi podkreślać suche skórki, dlatego skierowany jest głównie do osób  dobrze nawilżoną skórą.



    Podkład o konsystencji musie

Podkład ma lekką konsystencję w formie pianki/musu. Bardzo łatwo się nakłada i daje ładny, naturalny efekt końcowy.



    Podkład mineralny

Podkład mineralny ma w swoim składzie wiele pożytecznych składników, m.in. witaminy oraz minerały, które rewelacyjnie działają na skórę. Tego typu podkład mogą używać praktycznie wszystkie kobiety.



    Podkład w pudrze

Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od zwykłego pudru sypkiego. Jednak to tylko pozory, gdyż idealnie stapia się ze skórą dając aksamitne wykończenie. Można nakładać go gąbeczką lub pędzlem typu flat top. Jedna małą wadą jest to, że podkreśla suche skórki, dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia naszej skóry.

 Jakie zadania ma do spełnienia podkład?

 Przede wszystkim od podkładu oczekujemy dobrego krycia, ale nie dającego efektu maski. Podkłady do twarzy który tuszuje niedoskonałości typu krostki, zaczerwienienia, popękane naczynka , przebarwienia skóry czy cienie pod oczami to jedną nogą klucz do sukcesu. Najczęściej oczekujemy też długiej trwałości. Kupując podkład chcemy, alby utrzymał się na naszej skórze bez uszczerbku przez długi czas. Osoby z cerą tłustą oczekują, alby podkład matowił. Ja nie lubię perfekcyjnego matu, wolę gdy skóra jednak jest bardziej satynowa, wygląda przez to naturalniej i zdrowiej. Nawilżenie to kolejny ważny punkt przy zakupie odpowiedniego podkładu. Niestety jedno zaprzecza drugiemu. Praktycznie żaden mocno kryjący podkład nie nawilży naszej skóry. Oczywiście możemy tego oczekiwać od podkładów lekkich lub kremów BB, ale na pewno nie od trwałych, ciężkich fluidów. O osobną pielęgnację należy zadbać samemu.

1 komentarz:

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka