Zarabiaj na Allegro

wtorek, 19 listopada 2013

JAKI PUDER WYBRAĆ, SYPKI CZY PRASOWANY?

Puder jest kosmetykiem niezbędnym przy wykonaniu pełnego makijażu twarzy. Można stwierdzić, że dzięki niemu wydobyte zostaje nasze naturalne piękno. Puder do twarzy ma za zadanie zmatowić cerę, zamaskować niedoskonałości i wyrównać koloryt skóry.
Jaki rodzaj pudru wybrać? Najlepszą opcją jest posiadanie zarówno pudru w formie sypkiej, jak i prasowanego, gdyż spełniają one nieco inne funkcje, jeśli chodzi o zastosowanie. Jeżeli możemy sobie pozwolić na jeden z tych kosmetyków, musimy przede wszystkim postawić sobie pytanie w jakich okolicznościach i miejscach będziemy stosować puder: w domu czy poza domem? Będziemy go używać przed wyjściem do pracy, na imprezę lub randkę? A może puder będzie służyć do poprawek makijażu w ciągu dnia lub zmatowienia błyszczących partii twarzy?
Jeżeli puder będziemy stosować w domu, możemy śmiało wybrać puder sypki (np. Loreal Bare Naturale Finish). Puder sypki służy jako wykończenie makijażu. Doskonale utrwala nasz makijaż i zapewnia nam aksamitne wykończenie. Stosuje się go po nałożeniu podkładu, dzięki czemu makijaż utrzymuje się dłużej. Najlepiej nałożyć go dużym pędzlem z naturalnego włosia, bądź specjalnym puszkiem. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością tego kosmetyku, gdyż jego nadmiar w połączeniu z podkładem może się przyczynić do uzyskania nieestetycznego efektu maski. Przy wyborze pudru sypkiego warto zwrócić uwagę na jego skład. Obecnie producenci oferują pudry mineralne, które nadają się także dla cery wrażliwej.
Puder prasowany natomiast jest przydatny do poprawek makijażu w ciągu dnia (np. Max Factor Creme Puff ). Nadaje się świetnie do torebki. Często opakowanie pudru prasowanego zawiera lusterko, dzięki czemu można szybko i dyskretnie poprawić makijaż. Można go nałożyć gąbeczką lub puszkiem dołączonym do zestawu. Ponadto puder ten sprawdza się świetnie u osób z tłustą i mieszaną cerą, którym w ciągu dnia cera zaczyna się błyszczeć (np. NYC Puder matujący). Wówczas, przy pomocy pudru prasowanego, możemy ją zmatowić. Faktem jest, iż puder prasowany jest wygodniejszy w użyciu. Nie musimy się bać, że coś nam się wysypie w torebce.
Teraz, gdy już wiemy, jakiego pudru potrzebujemy, możemy wyruszyć na polowanie idealnego kosmetyku. Nie zapominajmy jednak o doborze właściwego odcienia pudru do naszej cery, gdyż najlepszy efekt uzyskamy wówczas gdy nasza skóra będzie wyglądać naturalnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka