Zarabiaj na Allegro

środa, 6 marca 2013

Domowe maseczki czy działają?



Nie szukaj magicznego eliksiru młodości, skorzystaj z tego, co masz pod ręką. Kosmetyki przygotowane według domowych recept bywają skuteczniejsze od tych kupnych!


Naprawdę warto wykroić kwadrans, by zafundować sobie naturalną maseczkę. By uzyskać najlepszy efekt, zastosuj się do poniższych rad:

- Maskę najlepiej nakładać około godziny 18.00, bo wtedy skóra najlepiej przyswaja zawarte w niej składniki.
- Aplikuj ją na oczyszczoną cerę bez śladu kremów czy podkładów (tylko wtedy skóra wchłonie optymalną ilość maseczki).
- Przed nałożeniem maseczki warto zrobić delikatny peeling (gotowy lub z płatków owsianych zmieszanych z wodą), który usunie z powierzchni skóry obumarłe komórki (nie musisz tego robić, gdy chcesz nałożyć maseczkę oczyszczająco-złuszczającą).
- Dobrym pomysłem jest stosowanie maseczki w trakcie wieczornej kąpieli – dzięki temu lepiej się wchłonie.
- Po zmyciu maseczki wodą przetrzyj skórę wacikiem nasączonym tonikiem i nałóż krem nawilżający.
- Maseczki działają intensywnie, wystarczy, że zastosujesz je dwa–trzy razy w tygodniu.
- Zawarte w niej witaminy, sole mineralne i kwasy owocowe wzmacniają i oczyszczają skórę, przywracają jej kwaśny odczyn. Sok rozjaśnia piegi i plamki.
Wiem, że to może oczywiste ale zanim zaczniemy stosować maseczki domowe zmyjmy makijaż

Ogórek na piękną cerę

Ma właściwości kojące, łagodzące podrażnienia, a nawet wybielające. Nadaje się szczególnie do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, ponieważ głęboko oczyszcza i matuje skórę, ściąga rozszerzone pory
.
Maseczka do tłustej cery
 
Pół ogórka obierz ze skóry, zetrzyj na tarce, odciśnij nadmiar soku. Dodaj łyżkę mąki ziemniaczanej. Nałóż na twarz na 20 minut, zmyj chłodną wodą.

Ziemniak dla spragnionej skóry

Niepozorny ziemniak działa łagodząco na skórę, wspaniale odżywia cerę suchą, łuszczącą się. Pod brązową skórką kryje mnóstwo składników odżywczych i leczniczych, w tym cenne witaminy B, C, minerały.

Maseczka odżywcza

Umyj szczoteczką 2 ziemniaki, ugotuj je w mundurkach, obierz i rozgnieć widelcem. Dodaj żółtko, 2 krople witaminy A i 2 łyżki ciepłego mleka. Nałóż papkę na twarz, zmyj po kwadrans


Maseczka z marchwi

Łyżkę startej na tarce marchewki zmieszaj z żółtkiem jajka, łyżeczką miodu i łyżeczką sera twarogowego. Rozprowadź na twarzy i szyi, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą. Doskonała do cery suchej i zmęczonej, dodatkowo nadaje skórze ciemniejszy, lekko „opalony” odcień, nie można więc przesadzić z częstotliwością stosowania, żeby nie mieć pomarańczowej twarzy.


Maseczka z truskawek

Bardzo prosta – wystarczy, że rozgnieciesz owoce na miazgę i taką masę nałożysz na twarz i szyję. Doskonale nawilża i odświeża, jednak niewskazana dla alergików.

Maseczka z selera

Łyżkę startego na tarce selera zmieszaj z żółtkiem jajka. Można dodać pół łyżeczki miodu. Nałóż na twarz i szyję, pozostaw na 15 minut. Wskazana przede wszystkim dla skóry odwodnionej i ze skłonnością do przesuszania.

Maseczka z jabłka

Zetrzyj jabłko na tarce, zmieszaj z łyżką mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej, możesz dodać kilka kropli soku z cytryny. Rozprowadź na twarzy i szyi i zmyj po 15 minutach letnią wodą. Błyskawicznie poprawia wygląd skóry.

Maseczka z dyni

Kawałek obranej dyni zetrzyj na tarce i startą masę nałóż na twarz, szyję i dekolt. Spłucz po 20 minutach. Maseczka świetna dla wrażliwej skóry, także spierzchnięte.


Pamietaj, ze nie dasz rady nie korzystac z kosmetyków ale naturalne składniki dostepne w domu mogą je na pewno czasami mniej lub wiecej zastapic 

2 komentarze:

  1. Wypróbuję maseczkę z selera :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie zainteresowała maseczka z ogórka na tłustą cere :) Musze ją wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka