Zarabiaj na Allegro

niedziela, 24 lutego 2013

Jak dobrać baze pod makijaż?

Witamy

W dzisiejszym poście chciałam napisać Wam kilka ważnych spraw na temat  baza pod makijaż

Bazą pod podkład będzie kosmetyk, który przygotowuje naszą skórę do nałożenia kosmetyków kolorowych. Może nią być odpowiednia pielęgnacja – to moja ulubiona baza. Mogą to być także specjalne kosmetyki, które kładziemy zawsze na krem, przed fluidem. W zależności od kosmetyku będą one spełniały określoną funkcję. Przed wyborem swojej bazy musimy zastanowić się, czego dodatkowego potrzebujemy, aby nasza skóra była nieskazitelna. Pamiętaj zanim kupisz baze sprawdź czy jest ona dobra do Twojej cery. Zwykle do cery suchej lepsza jest baza silikonowa a do cery tłustej baza kremowa. jednak może sie to różnic w zależności od producenta. Nie powinnyśmy zapominać o tym, że to podstawowa pielęgnacja jest kluczem do perfekcyjnego makijażu. Baza jedynie może przedłużyć jego trwałość lub zatuszować niedoskonałość. Przykładem są rozszerzone pory. Nie potrzeba używania baz „chowających” je, bo tylko niepotrzebnie je zapchamy kosmetykiem, warto użyć maseczki ściągającej, która nam faktycznie je zlikwiduje. Niech baza będzie jedynie dodatkiem, nie myślmy o niej jako lekarstwie na m.in. zmarszczki.

 Na rynku jest wiele baz. Możemy podzielić je na:

Bazy kremowe to najczęściej spełniające funkcje  nawilżającą, liftingującą, rozświetlającą. Będą dodawały naszej skórze zdrowego wyglądu. Polecane są przy skórach suchych i dojrzałych. Znakomite także w sytuacjach, kiedy nasza skóra jest zmęczona, szarawa. Dzięki nawilżeniu możemy pozbyć się suchych skórek uwidaczniających się przez podkład. Nasza skóra wygładzi się i podkład będzie wyglądał lepiej, gdy nałożymy bazę liftingującą. Rozświetlające drobinki w bazach sprawią, że skóra będzie wyglądała na promienną, odświeżoną przez cały dzień.
Bazy silikonowe to bazy mające dodatkowe właściwości wygładzające i matujące. Niestety, nie należy używać ich często, ponieważ mogą zapychać pory. Ich wygładzenie polega na wejściu w zakamarki skóry i wypełnienie ich. Dlatego dzięki nim nasze rozszerzone pory mogą wydać się mniejsze. Matowienie skóry jest pożądane przy skórach tłustych, ale jak wiecie, nie należy z tym przesadzać. Taką bazę polecam wyłącznie na szczególne okazje, kiedy chcemy, aby makijaż trzymał się lepiej niż zwykle.

Pamiętaj, ze zanim kupisz baze pod makijaż sprawdź jaka masz cerę i dobierz dobrze baze pod typ swojej cery.  Nie jestem w stanie polecić Wam konkretnych baz pod makijaż, bo sama stosuję tylko, a może aż podstawową pielęgnację. To ona sprawia, że podkład wygląda wspaniale, jest trwały i skóra wygląda na zdrową.  Uważam, że bazy na co dzień sa dobre jako dodatkowe kosmetyki, jakim jest baza pod podkład jest po prostu zbędny. Zostawmy go profesjonalistom, a same zadbajmy o naszą skórę, aby zawsze wyglądała perfekcyjnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka