Zarabiaj na Allegro

wtorek, 25 grudnia 2012

Makijaż sylwestrowy 2013 krok po kroku

Niemal każda kobieta zwraca ogromną uwagę na swój makijaż. Oczywiście, bardzo istotne jest to, aby makijaż był dobrany do okazji. Inny jest makijaż codzienny, a inny makijaż wieczorowy. Ten pierwszy charakteryzuje się tym, że jest stonowany, naturalny i lekki. Tutaj wystarczy cienka warstwa podkładu, rozświetlający puder, lekki róż i oczy podkreślone pastelowymi cieniami i tuszem do rzęs. Wiadomo jednak, że makijaż imprezowy (wieczorowy) jest bardzo wyrazisty. W wyjątkowe okazje można poszaleć. Makijaż na sylwestra, makijaż ślubny czy makijaż na karnawał może być niebanalny i oryginalny. Konieczne jest jednak, aby był wykonany bardzo starannie i profesjonalnie – wiele kobiet po prostu nie potrafi wykonać odpowiedniego makijażu. A to kończy się tym, że zamiast podkreślać urodę i dodawać atrakcyjności, jest on po prostu szpecący i nieestetyczny.

Istnieje coś takiego jak zasady wykonywania makijażu. Dotyczy to szczególnie koloru oczu. Na przykład kobiety o brązowych oczach powinny raczej unikać cieni o kolorze brązowym czy na przykład szarym. Tak naprawdę jednak trudno mówić tutaj o żelaznych zasadach. Makijażowe trendy ciągle się zmieniają. Styliści dopuszczają coraz to nowe formy.

 A to sprawia, że nowoczesny makijaż staje się coraz bardziej niebanalny i oryginalny. A kobiety korzystają bardzo często z tych nowych form. Kobiecy makijaż jest coraz bardziej nietypowy. Nie oznacza to jednak, że makijaż to same zalety. Owszem – podkreślone oczy, usta i twarz dodają kobiecie uroku i maskują niedoskonałości. Ale codzienny makijaż, szczególnie wykonywany „ciężkimi kosmetykami” może uzależniać i sprawiać, że cera z czasem stanie się szara i zmęczona.

Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny. To nowoczesny i trwały makijaż, na który dzisiaj pozwala sobie wiele kobiet. To nic innego jak tatuaż. Tego rodzaju makijaż może utrzymać się nawet trzy lata – doskonale podkreśla twarz, usta czy oczy. Codzienny właściwy makijaż każda kobieta może wykonać sama – często wymaga to jednak długiego czasu praktyk i wytrwałości. 


Makijaż sylwestrowy krok po kroku poniżej 

1 komentarz:

  1. Oj tak, w makijażu sylwestrowym można sobie poszaleć :)

    OdpowiedzUsuń

Zobacz też inne nasze posty

Nocanka