Zarabiaj na Allegro
sobota, 26 lutego 2011
Pielęgnacja skóry wokół oczu - porady
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Na szczęście z podkówkami, opuchnięciami i sińcami pod oczami można skutecznie walczyć.
- Zmyj makijaż, zanim pójdziesz spać. Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Dbanie o jej czystość i komfort to absolutna podstawa. Pamiętaj, że zostawiony na skórze makijaż blokuje wchłanianie aktywnych substancji z kremu.
- Używaj łagodnych kosmetyków do demakijażu. Wykonując go, nie trzyj oraz nie naciągaj skóry.
- Codziennie rano i wieczorem nanieś krem odpowiednio dobrany do problemu skóry pod oczami. Wklepuj go bardzo delikatnie opuszkami palców serdecznych (mają najbardziej zaokrąglony kształt).
- Krem pod oczy zacznij stosować jak najwcześniej – najlepiej już w wieku 20 lat. Na początek wystarczy krem nawilżający, ale z biegiem lat warto wybierać te bardziej odżywcze, rewitalizujące i przeciwzmarszczkowe.
- Noś okulary przeciwsłoneczne (nie tylko latem).
Jak wybrać krem pod oczy:
- Nie może podrażniać. Powinien być absolutnie bezpieczny, tak by jego stosowanie było całkowicie komfortowe.
- Powinien zawierać filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB. To bardzo ważne. Skóra pod oczami i tak starzeje się szybciej niż ta na policzkach (jest dużo cieńsza, ma minimalną warstwę podściółki tłuszczowej, mało gruczołów łojowych produkujących ochronny film lipidowy). Bez ochrony przeciwsłonecznej siateczka zmarszczek wokół oczu pojawi się zdecydowanie szybciej.
- Nie może się wałkować i powinien bardzo szybko się wchłaniać. Dzięki temu od razu po jego naniesieniu będziesz mogła wykonać pełen makijaż.
- Warto, aby w jego składzie znalazły się przeciwutleniacze, jak np. wit. E, C (dodatkowo działa rozjaśniająco), ceramidy uzupełniające lipidy bariery naskórkowej, silnie nawilżający kwas hialuronowy, nawilżający i łagodzący pantenol.
- Wybieraj kremy w opakowaniach ułatwiających aplikację. Lubimy specjalne dozowniki, które umożliwiają wyciśnięcie małej porcji kremu i końcówki umożliwiające bezpośrednie naniesienie kremu na skórę. Słoiczki z kolei pięknie wyglądają w łazience i są namiastką luksusu.
Jeśli masz sińce pod oczami:
- Wybierz odpowiedni krem pod oczy. Najlepiej, aby zawierał składniki poprawiające mikrokrążenie krwi i limfy, np. wyciąg z kasztanowca, z zielonej herbaty, świetlik, witaminę K. Zasinienia skóry mogą być efektem prześwitywania naczyń lub mikrowylewów podskórnych. Pomóc mogą również rozświetlające i rozjaśniające skórę substancje, jak np. witamina C.
- Wykonaj podstawowe badania krwi. Czasem zaciemniona okolica oczu jest objawem chorób: alergii, schorzeń tarczycy, nadciśnienia tętniczego, anemii lub cukrzycy. Wizyta u lekarza i proste badania pomogą wykluczyć ewentualny problem zdrowotny.
- Zainwestuj w dodatkowe specjalistyczne kosmetyki i zabiegi. Twoja skóra potrzebuje od czasu do czasu niezłego „kopa”. Przydadzą się jej: serum z większą zawartością witamin i substancji wzmacniających naczynia krwionośne. Raz na pół roku warto odwiedzić lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa i poddać się rozjaśniającemu peelingowi Argipeel.
źródło polki.pl
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Zobacz też inne nasze posty
Nocanka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz